Bugun...Boztaş, “ucuz krediye ulaşım sağlanacak”

1 Nisanda gerçekleşecek olan seçimde yeniden mavi listenin adayı olan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 16 adet seçim vaadi arasında yer alan Oda üyelerinin ucuz krediye ulaşabilmesi için çalışacaklarını söyledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 26-03-2018 23:27:28 Tarih: 26-03-2018 16:09

Boztaş, “ucuz krediye ulaşım sağlanacak”

1 Nisanda gerçekleşecek olan seçimde yeniden mavi listenin adayı olan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 16 adet seçim vaadi arasında yer alan Oda üyelerinin ucuz krediye ulaşabilmesi için çalışacaklarını söyledi. 

 

İlçe ekonomisinin çeşitlenerek güçlenmesi için son 5 yılda görevde olduğu süre zarfında çok sayıda güzel çalışmaya imza atarak MATSO’ya 5 yıldızlı Oda unvanı kazandıran MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, 1 Nisan’da yapılacak organ seçimlerinde mavi listenin yeniden başkan adayı olarak seçim kampanyasını sürdürüyor. Seçim çalışmalarını vaatlerde görüldüğü üzere gelecek dönemde çok güzel çalışmalara imza atmayı hedefliyor.

 

MATSO ÜYELERİ UCUZ KREDİYE DE UCUZ KREDİYE ULAŞIM SAĞLAYACAK

 

MATSO üyelerinin ucuz krediye ulaşabilmesi gelecek dönemde çalışmalar yapacaklarının altını çizen Başkan Boztaş,  üyelerinin ucuz krediye ulaşabilmesi yapacakları çalışmaları şöyle sıraladı;  

1-Kredi Kefalet Fonunun (KGF) kapsamının genişletilmesi,

2-  Ülkemize döviz kazandıran (turiste mal satan)üyelerimizin exzimbank kredi ve desteklerinden faydalandırılması, 

3-Turiste mal satan (ülkemize döviz kazandıran)  üyelerimizin vergi muafiyetlerin den ve KDV iadelerinden faydalandırılması,

 4-BAKA(Batı Akdeniz Kalkınma ajansı) desteklerinin genişletilmesi,

5-Kırsal kalkınma hibe ve desteklerinin genişletilmesi,

6-Ekonomi bakanlığı kapsamındaki hibe ve desteklerinden faydalandırılması,

6- Özel ve devlet bankalarıyla MATSO üyelerine yönelik özel protokollerin yapılması.

 

KREDİ KEFALET KOOPERATİFLERİNİN KREDİLERİNDEN MATSO ÜYELERİNİN DE FAYDALANDIRILMASI

 

Esnaf Ve Sanatkârlar Odaları üyeliğinde olduğu gibi MATSO üyelerinin de içinde yer aldığı (TOBB)’a bağlı Odaların üyelerinin de Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatiflerine üye olmasının yolunun açılması gerektiğini kaydeden Boztaş “Odalar ve Borsalar Birliği vasıtası ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na başvuruda bulunmuştuk. 1163 sayılı kredi kefalet kooperatifleri yasasında bir değişiklik yapılarak ticaret ve sanayi odasının üyelerinin de kredi kefalet kooperatiflerinin sübvanse edilen kredilerinden faydalanması gerekiyor.  Gelecek dönemde de bunun sonuçlanması ve MATSO üyelerinin de devlet tarafından sübvanse edilen destekler ve Kredi Kefalet Kooperatifleri aracılığı ile Esnaf Odaları üyelerine verilen desteklerden faydalanması amacıyla elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Üyelerimizin de bu kredilerden yararlandırılması gerekiyor” dedi.

 

KOSGEB DESTEKLERİNİN ARTIRILMASI VE MANAVGAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNÜN KURULMASI

 

Manavgat’a KOSGEB Şube Müdürlüğü açılması girişimde bulunduklarını hatırlatan Boztaş, “Bu girişimlerimizi yeniden yaparak şube müdürlüğünün Manavgat’a kurulması için çaba gösterip sonuçlandıracağız. KOSGEB ile ilgili işi olan tüm üyelerimiz Antalya’ya gidiyordu. Üyelerimizin işlerini kolaylaştırmak için KOSGEB Manavgat Şubesinin ilçemizde kurulması gerekiyor. Gelecek dönem bunu sonuçlandırmak istiyoruz. Ayrıca KOSGEB’in üyelerimize yönelik desteklerinin artırılması için çaba göstereceğiz” diye konuştu.

 

TURİSTE ÜRÜN SATAN ÜYELERİMİZİN İHRACATÇI SAYILMASI

 

Turiste ürün satan MATSO üyelerinin ihracatçı sayılması gerektiğine vurgu yapan Boztaş, “turiste ürün satan üyelerimizi ihracatçılarla aynı haklara sahip olması gerektiğini söyledi. Gelecek dönem bunun için çaba göstereceklerinin altını çizen Boztaş, turiste ürün satan üyelerimizin sattığı ürün yurt dışına gidiyor dövizde kazandırıyoruz ama ihracatçının yararlanmış olduğu süspanse edilmiş kredilerden ya da muafiyetlerden, vergi indirimlerinden yararlanamıyor. Üyelerimizin bunlardan yararlanması için girişimlerde bulunarak bunu sonuçlandıracağız” dedi.
Bu haber 5804 defa okunmuştur.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MANAVGAT HABERLERİ Haberleri

HABER ARŞİVİ
HABER ARA
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
Henüz anket oluşturulmamış.
nöbetçi eczaneler
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI